גמילה מהימורים

האם גמילה מהימורים אפשרית?

אמנם ההתמכרויות הנפוצות ביותר הן התמכרויות לסמים ואלכוהול, אך התמכרות להימורים היא קטלנית כמעט באותה במידה ודווקא כי לא ניתן לראות את סימניה על גופו של המכור והיא ניתנת להסתרה, עד רמה מסוימת.

בגלל שלא תמיד נוכל לדעת אם אדם כלשהו מכור להימורים, או אם אנחנו מכורים להימורים, אז איך נדע למי לגשת והאם בכלל אפשר לעשות גמילה מהימורים?

מהי התמכרות

התמכרות היא הפרעה הגורמת לאדם מכור לצרוך דבר מה ללא היכולת לעצור. ההתמכרויות הנפוצות ביותר הן לאלכוהול, סמים, וכמובן הימורים.

בעוד שהתמכרויות רבות, כמו אלכוהול, פוגעות פיזית באדם ויכולות להשאיר אותות על גופו, ישנן התמכרויות שקטות יותר שקשה לזהות.

מה משמעותה של התמכרות להימורים

אדם המכור להימורים לא נראה כאחד כזה, כי מדובר בפעולה שהיא חיצונית לו, בשונה מצריכה של אלכוהול. לכן, יהיה לנו קשה להצביע על מישהו ולהגיד: רואים שהוא מכור. 

יחד עם זאת, ישנן התנהגויות שהאדם מפתח דוגמת רכושנות, חרדות, פחדים קיצוניים, רטטים בגוף ועוד. כל אלה נותנים אותות לכך שהאדם נמצא תחת לחץ נפשי עצום הנובע מכך שהוא חייב כסף, או שהוא מפחד מהתוצאות של ההימור שאולי לא יצליח ועוד.

הימורים אולי לא יהרסו את גופנו, אבל הם יכולים למוטט משפחות שלמות כלכלית וחברתית. בנוסף, הלחץ הענק שנגרם עקב הפסדים, יכולים להוביל להתמכרויות נוספות יותר הרסניות.

איפה עושים גמילה מהימורים

במידה ואנו מחפשים להבין איפה נעשה גמילה מהימורים, או איך בכלל לוקחים את הצעד הזה ואם יש הליך מסוים, חשוב לדעת שכל המידע נמצא כבר עכשיו זמין באתר "נגמלים" שהוקם בדיוק בשביל זה.

יחד עם זאת, חשוב מאד לפנות לייעוץ רופא שאנו סומכים עליו. בנוסף, במידה ויש אדם קרוב שאנחנו בטוחים שיכול לתת לנו יד ואוזן קשבת, מומלץ מאד לפתוח בפניו את חששותינו על מנת שהגוף והראש יבינו, שאנחנו לא לבד.

לסיכום

התמכרות לכל סוג של סם, כמו אלכוהול, סמים והימורים, היא מצב קשה שרבים מן הצד לא בהכרח יוכלו להכיל או להבין. יחד עם זאת, חשוב שתדעו שאתם לא לבד במצב זה. כולנו מכורים למשהו במידה כזו או אחרת וגמילה מהימורים, או מכל דבר אחר, היא אפשרית לגמרי.

תגובה אחת בנושא “גמילה מהימורים”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.